Як боротися з дискримінацією

Дискримінація – це нерівне ставлення, менш прихильне поводження з людиною через її певні ознаки. Законодавче визначення поняття дискримінація можна знайти тут.

 Як боротися з дискримінацією

Що робити, коли ми чи наші близькі або друзі зіштовхуються з дискримінацією безпосередньо чи стали свідками її проявів щодо інших?

Відповідь непроста. Не існує клавіши “зробити світ навколо вільним від дискримінації одним кліком”, однак є кілька речей, які може зробити кожен!

Не заплющувати очі!

Як саме діяти, кому розповідати про дискримінацію та чому не потрібно заплющувати очі та відвертатися – про це наша кампанія.

Про те, якою буває дискримінація та в яких сферах суспільного життя вона проявляється ми розповідаємо в розділі “Про дискримінацію” – ця інформація допоможе вам побачити/впізнати дискримінацію.

Не мовчати!

Для того, щоб зробити другий крок, достатньо не зволікати, зафіксувати події та вирішити, чого Ви бажаєте домогтися. Можна повідомити про дискримінацію нам, для цього на сайті є розділ “Поділися історією”. За вашої згоди ми опублікуємо цю історію та інші читачі зможуть дізнатися, як проявляється дискримінація, чого уникати та з чим потрібно боротися.

Ви можете повідомити особі/особам винним у дискримінації про те, що їх поведінка є неприпустимою та порушує чинне законодавство. Іноді люди дискримінують не свідомо, отже проста розмова та пояснення можуть допомогти виправити ситуацію та запобігти дискримінації.

Ви можете попередити близьких та друзів.

Діяти!

Якщо Ви бажаєте діяти та оскаржити дискримінацію, у вас є два шляхи: звернутися із скаргою на дискримінацію до Уповноваженого Вреховної Ради України з прав людини або відразу до суду.

Процедура звернення до Уповноваженого детально описана на сайті цієї установи. Щодо звернення до суду, Ви можете зробити це самостійно, або звернутись по допомогу до адвоката.

Також тут Ви зможете знайти Центр правової інформації та консультації у вашому регіоні, де правозахисники та адвокати надають безкоштовну юридичну допомогу. На сайті Коаліції з протидії дискримінації є онлайн-форма, де Ви можете поставити запитання адвокатам та отримати первинну консультацію.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *