МЕДИЧНА СЕСТРА ІНФОРМУЄ: Грип та коронавірус, як відрізнити
Грип та коронавірус: що спільного у них.
Наразі в Україні фіксуються захворювання як на грип, так і на коронавірусну інфекцію COVD-19. Грип та коронавірусні інфекції схожі у своїх проявах, але в них є й відмінності. Існують кілька симптомів, які допоможуть розпізнати хворобу. Новий вірус з Китаю, який вражає легені, насправді легко сплутати з грипом. Ось загальні симптоми інфекцій: лихоманка; сухий кашель, задишка, втома.
Чим відрізняється коронавірусна інфекція від грипу?
Інфекційний шлях. Вірус одразу вражає нижні дихальні шляхи. А грип спочатку верхні. Також віруси грипу вірулентніші. Це означає, що навіть у невеликій кількості вони вже можуть викликати появу хвороби. А коронавіруси не надто заразні, імунна система більшості людей стійка до інфікування.
Інкубація. Грип має короткий інкубаційний період – один-два дні. Протягом цього часу, навіть не проявляючи ознаки захворювання, хворі на грип дуже заразні й залишаються такими тиждень.
В коронавірусу інкубаційний період складає від 2 до 14 днів. Як довго вони залишаються заразними після появи перших симптомів, також ще не відомо.
При появі перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря який зможе визначити наявність в вашому організмі коронавірусної інфекції чи грипу.
В обох випадках розвивається респіраторне захворювання, що може мати як легкий перебіг, так і тяжку форму.
Новий коронавірус SARS-CoV-2 і віруси грипу передаються краплинним шляхом. За попередніми дослідженнями, інфікована вірусом SARS-CoV-2 людина може заразити від 2 до 2,5 осіб, що є більшим показником, ніж у грипу. Коронавірус також рідше вражає дітей, останні заражаються саме від дорослих, а не навпаки.
При COVID-19 старший вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції. Грип з ускладненнями ж вражає здебільшого дітей, вагітних, старших осіб та тих, що мають хронічні захворювання чи імунодефіцит.
Наразі немає ліцензованих вакцин від коронавірусу. Тоді як від грипу – є, і щорічна вакцинація є ефективним засобом попередження цієї хвороби та ускладнень. Вакцина від грипу неефективна проти SARS-CoV-2.