8 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

Сьогодні, 8 травня, Україна відзначає День пам’яті та примирення, який символізує перемогу над нацизмом. Саме в цей день 1945 року нацистська Німеччина капітулювала у Другій світовій війні.

У Другій світовій війні загинув майже кожен другий українець. 2,5 млн людей вивезли на примусові роботи до Німеччини. Війна зруйнувала більшість великих та малих міст України. Без даху над головою залишилося близько 10 млн осіб. Україна постраждала більше, ніж будь-яка інша країна Європи.

Українці воювали в арміях США, Канади, Великої Британії, Польщі, Франції та інших країн, а у складі Червоної армії українців було аж близько 6 млн. Саме українці на заклики уряду першими поповнили лави канадської армії, записувалися цілими сім’ями. В І півріччі після початку Другої світової війни, за загальною статистикою, українців було вдвічі більше серед добровольців, ніж інших національностей.

Символіка 8 травня

Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги став червоний мак.

Мак є міжнародним символом пам’яті жертв військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи з 1914 року. Ідея використовувати червоний мак, як символ пам’яті, з’явилася під впливом вірша військового лікаря й поета, учасника Першої світової війни Джона Мак-Крея “У полях Фландрії”. Зображення уособлює квітку маку та кривавий слід від кулі.

Гасла, що використовували під час відзначення Дня пам’яті та примирення й Дня перемоги у 2014, 2015 роках: “Ніколи знову”, “Пам’ятаємо. Перемагаємо”.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *