Міжнародний день толерантності
З 15 по 19 листопада у Конотопському НВК: ЗОШ І ст. – ДНЗ проводяться заходи, присвячені Тижню Толерантності по всім паралелям, не зважаючи на дистанційне навчання. Учням доноситься інформація, яка сприяє розвитку толерантних рис характеру.
Кожна людина може взаємодіяти із представниками інших культур впродовж свого життя. На жаль, дух нетерпимості, ворожості до іншої культури, способу життя, інакших вірувань, переконань, звичок завжди існував та існує надалі. Життя в полікультурному соціумі — питання, яке стосується кожної особистості, групи людей і певних інститутів влади.
Основою такого існування є толерантність як універсальний принцип людської життєдіяльності. Багато країн світу, у тому числі Україна, можуть бути яскравими прикладами зіткнення народів, етносів, культур і цивілізацій.
Tolerance (англ.) — готовність і здатність бути терпимим, без протесту сприймати особистість.
Tolerance (франц.) — ставлення, яке припускає відмінну від твоєї думку та дії інших; повага до волі іншого, його способу мисленння, поведінки, політичних і релігійних поглядів.
Tolerance (іспан.) — здатність визнавати відмінний від власного світогляд.
Генеральна Конференція ЮНЕСКО оголосила 1995 рік роком толерантності й прийняла Декларацію принципів толерантності. 16 листопада названо Міжнародним днем толерантності.
Толерантність вважається показником високого духовного й інтелектуального розвитку особистості. Толерантна людина не розфарбовує світ двома кольорами — чорним і білим. Вона не акцентує увагу на розбіжностях між «своїми» та «чужими», а тому готова вислухати та зрозуміти думки інших.
Риси толерантної людини: інтерес до людей, уміння слухати, емпатія, альтруїзм, тактовність, почуття гумору, повага інших, відмова від тиску та насильства, визнання прав інших, прийняття інших такими, які вони є, взаєморозуміння.